Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ned Flanders

flanders.jpgNedward "Ned" Flanders je postava z amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Hlas mu propůjčil Harry Shearer (v českém znění Jiří Havel). Poprvé se objevuje již v epizodě s názvem Vánoce u Simpsonových.

Flanders je středního vzrůstu, je obdařen hnědými vlasy, knírem téže barvy a na nosu má nasazené brýle. Nosívá zelený svetr a šedé kalhoty.

Je ortodoxně věřící křesťan a k víře v Boha vede i své dva syny. Mimo jiné vlastní obchod s potřebami pro leváky a velice často obtěžuje reverenda Lovejoye s prosbami o radu ohledně jeho „zhřešení“ nebo jiných malicherností. V některých dílech vystupuje jako duch, ďábel nebo vlkodlak. Jako jediný ze Springfieldu má u domu protiatomový kryt.

Ned a jeho rodina mají dům hned vedle domu Simpsonových. Homer Simpson Neda nemá zrovna v lásce a v mnoha epizodách mu provádí různé naschvály, posmívá se mu a nebo si také půjčuje jeho věci a nevrací je. Jednou dokonce odnesl přímo od Flandersů celou klimatizaci, přičemž vyboural zeď a ani se neobtěžoval zakrýt po sobě stopy.

Dialog ze seznámení Homera a Neda: „Ahoj, jmenuji se Flanders, ale kamarádi mi říkají Ned.“ – „Čau, Flandersi!"